Sabona produkuje bransoletki od ponad 50 lat i do tej pory sprzedała na całym świecie 11 milionów sztuk. Bransoletki są noszone przez wyczynowych sportowców, w szczególności uprawiających golf, gdy gracze są narażeni na zmienne warunki atmosferyczne, co może powodować problemy ze stawami.

Magnesy są od wieków używane w różnych kulturach przez tych, którzy wierzą, że magnes noszony na ciele zapewnia im dobre zdrowie. Teoria mówi, że terapia magnesem może przynosić dobre rezultaty dla systemu krążenia oraz ogólnej cyrkulacji krwi w organizmie.

Miedź jest zasadniczym metalem (pierwiastkiem, który w organizmie występuje tak samo jak żelazo, czy magnez), którego organizmy potrzebują do funkcjonowania. Jak wszystkie inne pierwiastki metaliczne, nie jest ona produkowana przez organizm. Wielu użytkowników wyrobów Sabona wierzy, że noszenie bransolety rozwiązuje ten problem. Kiedyś miedź była wchłaniana do organizmu z pokarmami. Aczkolwiek z powodu stosowanych obecnie praktyk producenckich i sposobów upraw nie koniecznie tak jest. Miedź jest używana przez właściwie każdą cywilizację licząc od starożytnego Egiptu 4000 lat temu. Wciąż pojawiają się nowe dowody, że wyroby miedziane Sabona posiadają własności przeciwzapalne, co stanowi przedmiot zainteresowania oraz przynosi korzyści tym, którzy cierpią na z powodu różnorakich bólów.

Zwracamy także uwagę, że bransolety Sabona nie stanowią substytutu jakiejkolwiek terapii zalecanej przez lekarza, ale mogą stanowić uzupełnienie takowej.

Produkowane na licencji SABONA RHEUMATIC RELEIF COMPANY LIMITED, Unit 12 Carlton Park Industrial Estate, Saxmundham, Suffolk IP17 2NL, telefon bezpłatny: 0800 374976, Telefon: 01728 605667/8, Faks: 01728 605889, E-mail: info@sabona.co.ukwww.sabona.co.uk

Pasy i Opaski

Pas na plecy Sabona stanowi pas o podwójnym działaniu – dwa pasy w jednym. Pierwszy pas zapewnia podporę i posiada mocowanie Velcro, dzięki czemu pas można wygodnie dopasować, podczas gdy drugi pas może zostać ściągnięty zależnie od potrzeb osoby noszącej, co daje dodatkowe podparcie. Żeberka wszyte do tylnego panelu zapewniają dodatkowe podparcie i ochronę części pleców, co wymusza właściwą postawę i w końcu wykorzystana miedziana tkanina zapewni właściwą ciepłotę, co przyspieszy proces rehabilitacji. Gdy osoba nosząca nabiera sił w osłabionej strefie pas może być stopniowo luzowany tak, aby ciało mogło powrócić do właściwego stanu zdrowia.

Opaski z wszytą miedzią są przeznaczone do przynoszenia ulgi w bólach mięśniowych i stawowych. Opaski zawierają Miedzianą Izolację Cieplną TCi, która gra istotna rolę w procesie leczenia. TCi zawiera czystą miedź wolną od niklu, która jest wpleciona do specjalnego rodzaju tkanin. Miedź w TCi przewodzi naturalne ciepło, gdy ciało ogrzewa ją i magazynuje w tkaninie co zapewnia szybką rehabilitację.

Opaski mogą pomóc w przypadku

  • Reumatyzmu i artretyzmu
  • Kontuzji wywołanych nadmiernymi ćwiczeniami fizycznymi
  • Ogólnego zmęczenia stawów i mięśni
  • Dużego wysiłku w trakcie ćwiczeń fizycznych
  • Wystąpienia chłodu poprzez zapewnienie ciepłoty

HISTORIA SABONA

Sabona została utworzona w Londynie pod koniec roku 1959 i na początku 1960 przez francuskiego arystokratę Vicomte’a Jacues’a d’Orthez’a, który mieszkał w domu w Cadogan Square London SW1 razem ze swą żoną, aktorką Moir’ą Lister. Zauważył zalety miedzi w wyniku częstych wizyt w Afryce, gdzie miedź była noszona przez wielu ludzi i to nie tylko w charakterze ozdób, lecz także z powodów medycznych. Takie sposoby leczenia mają w Afryce ponad tysiącletnią historię.

Jacues d’Orthez opracował specjalną formułę bardzo czystej miedzi i zarejestrował międzynarodowy znak handlowy Sabona w 1960 roku.

Sabona rozpoczęła działalność na bardzo małą skalę a bransolety stały się znane z tego powodu, że wielu wysoko urodzonych ludzi, nie tylko w Anglii, lecz na całym świecie, zaczęli nosić bransolety Sabona. Na przykład w roku 1978 magazyn Vogue w USA opublikował następujący artkuł:

W Anglii, Francji, Włoszech a także w sposób rosnący w USA rozwija się chwilowa moda na bransolety Sabona; noszący je święcie wierzą, że własności termiczne miedzipowodują ulgę w bólu. Wśród celebrytów noszących bransolety są Książę i Księżna Windsoru, Leland Hayward, Lauren Bacall, Markiz Bath, Coco Chanel, Baron Guy de Rothschield, Stavros Niarchos, Księżna Domietta Hercolani, Pierre Cardin … Lista jest bez końca.”

Także w roku 1970 Sabona stałą się modna w USA, sprzedając w najlepszych sklepach jak Nieman Marcu, Sacks przy Piątej Alei oraz Cartier w Nowym Jorku dekorowane bransolety miedziane powlekane 18 karatowym złotem w cenie równoważnej dzisiejszym 1000 dolarom każda.

W okresie 45 lat plus okres początkowy Sabona biznes rozwinął się na całym świecie i stał się wiodącą firmą produkującą naturalne miedziane bransolety zdrowotne z wysokim poziomem sprzedaży nie tylko w aptekach, lecz również w sklepach zaopatrujących sportowców, w których kupują znane osobistości świata sportu wierząc w własności zdrowotne bransolet Sabona.

Sabone można znaleźć na nadgarstkach wielu znanych osób włączając w to Księcia Edynburga Filipa, Rogera Moora, Roberta Wagnera, Normana Mailera, Michaela Caina, Seve’a Ballsteros’a, Ian’a Wossnam’a Garry’ego Sobersa, Ian’a Botham’a, Marck’a McNulty’ego, Ernie’go Els’a, David’a Leadbetter’a, John’a Dalyy’ego, Justin’a Leonard’a, Stuart’A Appelby’ego, Chris’a Dimarco, Scott’a Verplanl’a, Hellen Alfredsson i Lindsay Davenport.

Ponad 12 milionów bransolet Sabona zostało sprzedanych a „czynnik rekomednacji” jest kluczem to długofalowego sukcesu Sabona.

W ostatnich latach Sabona opracowała ekskluzywną linię wysokiej jakości bransolet ze stali nierdzewnej która oferuje terapię magnetyczną a rynek jest bardzo obiecujący.

Sabona przez te wszystkie lata miała wielu konkurentów, którzy pojawiali się i odchodzili z prostego powodu: marka Sabona prezentuje najwyższą jakość i integralność produktu z 40 letnią historią.